5 bevált módszer, és a gyöngyfűzés elsöprő siker lesz a táborban
A gyöngyfűzés önmagában is remek program, és a legtöbb gyerek imádja. Öt tippet hoztunk, amivel még jobbá teheted a foglalkozásokat!
© Gyöngyvásár 2018. május 29.
1. Egyszerű mintákat válassz
Szerencsére a gyöngyfűzés nem tartozik a bonyolult technikák közé, és kezdőként is már néhány alapanyagból szuper dolgokat lehet fűzni. Keress kifejezetten gyermekeknek való mintákat - egyszerű ábrákról, nem bonyolult megoldásokról beszélek. A következő hírlevelünkben mutatunk öt örök nyári gyöngyfűzési mintát, amit bármelyik táborban bevethetsz!
2. Keress fiús mintákat, ötleteket is
A fiúk a gyöngyözést többnyire lányos dolognak tartják, pedig ebből az alapanyagból nem csak ékszert lehet készíteni! Ha különböző figurákat, tárgyakat, díszeket készítünk, ők is szívesebben beszállnak az alkotásba, hiszen például egy pókemberes kulcstartó nagyon menő dolog.
3. Rendezz be állandó gyöngysarkot
Bevallom, gyerekként nem túl sokat fűztem gyöngyöt, és szép volna mondani, de az óvodában sem ez volt a jelem. Viszont táborokban, ha lehetett, szívesen fűztem gyöngyöt. Különösen frappáns volt, ahol egyfajta gyöngysarkot alakítottak ki a szervezők, amit szabadidőben lehetett látogatni. Mondanom sem kell, nagyon népszerű volt a lányok körében. Még a 14 évesek is köré gyűltek, mivel ők sem vetették meg a szép kiegészítőket.
Hajrá, alakíts ki Te is gyöngysarkot! Egy kis asztalra rakj ki néhány gyöngyöt, damilt (sima vagy gumis damilt). Vehetsz ehhez könyveket, vagy nyomtass mintákat az internetről. A nagyobb gyerekek, úgy 10-12 éves kor felett már abszolút feltalálják magukat. Hidd el, annyira népszerű lesz a gyöngysarok, hogy a következő tábor előtt lehet, hogy a gyerekek mondják meg, milyen színű gyöngyöket vagy mintát szerezz be!
Iratkozz fel a hírlevélre, hogy ne maradj le semmiről!
4. Kösd a gyöngyfűzést a tábor tematikájához
Az egyik táborvezető mesélte tavaly, aki egy néptánccsoportnak vett tőlünk gyöngyöket, hogy ott, a táborban fogják megfűzni a fellépő ruhájukhoz a tászlijukat (ez többsoros, eredetileg a csángók által hordott nyaklánc). Egész nap nem tudnak ugye táncolni, a szünetekben fűzik a nyakláncukat - így nemcsak egy szép tánccal lesznek gazdagabbak a tábor végére hanem egy örök emléket is hazavihetnek róla.
Különböző táborokban más és más műveket alkothattok. Például:
- Vallásos tábor: kereszt, rózsafüzér vagy fűzhettek halat, bárányt. Kis üvegcsékbe mandala-homokot tölthettek.
- Környezet tábor: virág, fa, béka vagy bármilyen állat is elkészíthető gyöngyből (egy kis anatómia: hány lába van a póknak :).
- Nyelvtábor: tulajdonképpen bármi lehet maga a mű, a lényeg, hogy megtanulják vele a színeket és formákat, az állatok neveit.
5. Rendezz kiállítást a kész művekből
Sok kézműves tábort megjártam gyerekként. Mi volt a legjobb részük? Hát persze, hogy a kiállítás, amikor anyunak-apunak megmutathattam a műveimet. Ez a szülőknek is tetszeni fog, és ha azt látják, hogy milyen boldog a csemetéjük, legközelebb is beiratják a táborba, és nem kizárt, hogy akkor már a kistesó is vele tart.
Ezek is érdekelni fognak
Készíts cuki állatfigurákat ezekből a mintákból!
Szereted az állatos ékszereket, kiegészítőket? Az alábbi mintákból most négy, népszerű állatfigurát készíthetsz el.
Fél kilós kásagyöngy csomagok
Ha sok kell egy színből, válaszd a fél kilós kásagyöngy csomagjainkat, mert így sokkal jobban megéri!
Mielőtt gyöngyfűzésre tanítod a gyerekedet, olvasd el ezt
A gyerekeket már egész kicsi kortól meg lehet tanítani a gyöngyfűzésre, ami később hasznukra válik. Hogyan?
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás. Te lehetsz az első!
Hozzászólások
A hozzászólások mindig az aktuális hozzászóló véleményét tükrözik. A Gyöngyvásár webáruház üzemeltetője fenntartja a jogot arra, hogy a sértő vagy oda nem illő hozzászólásokat szerkessze, törölje.