Kipirosodik a bőröd az ékszertől? Van megoldás!
Begyulladt a fülcimpád? Kiütéses lesz a bőröd, és kellemetlenül viszketni kezd? Majd mindez abbamarad, ha leveszed róla az ékszert?
© Gyöngyvásár 2018. június 15.
Ez bizony azt jelenti, hogy minden bizonnyal nikkelallergiás vagy, és ezek egyfajta válaszreakciók a szervezeted számára kellemetlen anyagokra. Mint ahogyan a szénanáthások tüsszögnek a pollentől, úgy a nikkelallergiások bőre is eltúlzott védekezésbe kezd. A magyar emberek közel harmada (és szinte mindegyikük nő) szenved ettől az állapottól, ami nem gyógyítható, és magától sem múlik el.
A nikkelallergia tünetei
A leggyakoribb tünet
A bőrirritációt már említettem, de van ennél alattomosabb, kevésbé egyértelmű tüntetcsoport is, amit a szaknyelv „nikkel allergia szindróma”-ként emleget. A tavaszi fáradtsághoz hasonló; fejfájás, fáradékonyság, akár vérszegénység. Az általános panaszok mellé társulhatnak emésztési zavarok is (a puffadástól kezdve a csúnyább dolgokig).
Megijedni nem kell tőle, de fontos kiszűrni, hogy mi okozza az allergiát. Ez nemcsak az ékszer lehet, hanem minden olyan fém, ami nem rozsdamentes (például övcsat, pénzérme, szemüveg kerete, melltartó kapcsa), és közvetlenül érintkezel vele. Természetesen az ilyen tárgyak megérintésétől senkinek nem lesz hasmenése, ahhoz magas nikkeltartalmú élelmiszerből kell sokat enni, de emiatt sok nikkelallergiásnak a táplálkozására is oda kell figyelnie. (Árulkodó tünet például, ha magas kakaótartalmú étcsoki után tüsszögni kezdesz - persze ez minden embernél más és más, ki kell tapasztalni.)
Aki nagyon szenved az ételekben található nikkeltől, az megpróbálkozhat a „kutyaharapást szőrével” megoldással, vagyis olyan kezeléssel, amivel az immunrendszert hozzászoktatják a nikkelbevitelhez. Ez már orvosi feladat.
Iratkozz fel a hírlevélre, hogy ne maradj le semmiről!
Mit tehetsz, ha képtelen vagy fémből készült ékszereket hordani?
2008 óta már csak nikkelmentes ékszeralkatrészeket lehet behozni, illetve piacra dobni az EU-ban, így főleg régi ékszerekkel, alapanyagokkal fordulhat ez elő a legtöbb embernél. Nincs más megoldás, ezeket le kell cserélni, vagy ha lehet, akkor az alkatrészeit kell pótolni nikkelmentes hozzávalókkal.
Ha kevesen is, de vannak olyan nikkelallergiások, akiknél még az ún. nikkelmentes fém is tüneteket okoz. Valójában ezek sem teljesen nélkülözik a nikkelt, csak sokkal kevesebb van belőle az ötvözetben, vagy be van vonva rhódiummal, stb. Ekkor sem szabad félvállról venni, ha tüneteid vannak tőlük.
Keresd a matricát a termékeinken!
A megoldás ebben az esetben az orvosi fém, azaz a nemesacél. Ennek aztán 100%-ban antiallergénnek kell lennie, hiszen műtétek során az orvosok ugyanebből az ötvözetből (316L) készült eszközöket használják, és gondolj bele, mi történne, ha egy nikkelre érzékeny beteget nem ilyenekkel piszkálnának! Neked sem fog kellemetlen tüneteket okozni a nemesacélból készült ékszer.
A nemesacél alapanyagok sokkal időállóbbak, százszázalékosan rozsdamentesek, és némileg drágábbak a sima nikkelmentes fémeknél. Viszont megéri ezeket választani, ha érzékeny vagy a nikkelre, mert nem kell többé kísérletezni, nem kell többé csalódottan félredobni az éppen elkészült, gyönyörű ékszert, és biztonságosan adhatod ajándékba is bárkinek.
Így búcsút mondhatsz a kellemetlen bőrtüneteknek, és nem muszáj hozzá méregdrága ezüst- vagy aranyékszereket vásárolnod!
Eleged van a bőrkiütésekből? Akkor ↓
Ezek is érdekelni fognak
Orvosi fém (nemesacél) alkatrészek
Ha a nikkelmentes alkatrészeket sem bírod, ezt neked találták ki! De nemcsak ezért érdemes orvosi fémet választani, mert sok más jó tulajdonsága van még.
Ehhez a cikkhez még nem érkezett hozzászólás. Te lehetsz az első!
Hozzászólások
A hozzászólások mindig az aktuális hozzászóló véleményét tükrözik. A Gyöngyvásár webáruház üzemeltetője fenntartja a jogot arra, hogy a sértő vagy oda nem illő hozzászólásokat szerkessze, törölje.